Видавництво грамота

Українська мова.
10 клас

автор Олександр Авраменко

Гортати підручник

Автор


Про автора:

Український педагог, теле- та радіоведучий, найпомітніший дослідник та популяризатор української мови та літератури. Автор понад п'ятдесяти підручників та посібників з української мови й літератури. Лауреат Усеукраїнського конкурсу «Учитель року» (1996) та Міжнародної літературно-мистецької премії імені Григорія Сковороди (2007). Заслужений працівник освіти України (2017).

«Мова — це не просто спосіб спілкування, а щось більш значуще. Мова — це всі глибинні пласти духовного життя народу, його історична пам'ять, найцінніше надбання віків, мова — це ще й музика, мелодика, барви буття, сучасна художня, інтелектуальна і мислительська діяльність народу»

(Олесь Гончар)

Підручник відповідає:

Реаліям Нової української школи

Вимогам Державного стандарту

Оновленим навчальним програмам з української мови

Пріоритетні напрями сучасної освіти, утілені в підручнику:

Виховання грамотної людини

Компетентнісний підхід

Компаративний підхідчня

Міжпредметні зв’язки

Умовні позначення:

спостереження

тестові завдання

творче завдання

словник

ключ-відповідь

домашнє завдання

культура слова

матеріали мережі Інтернет

Анотація

Основу підручника становить матеріал із синтаксису складного речення, а також із розвитку мовлення (згідно з вимогами чинної програми для дев’ятикласників). У цій навчальній книжці більш доступно подано теоретичні відомості, а дидактичний матеріал, за яким учні мають засвоювати мовні знання, уміння й навички, дібрано за тематичним принципом: людина та світ, вдача й поведінка людини, страви, мода, сучасна музика, мистецтво, квіти, замки та фортеці, подорожі, навчання й робота, екологія, гігієна, відкриття та ін.

Рубрики «Культура слова», «До речі...», «Зауважте!», «You Tube» містять додатковий цікавий і важливий матеріал із мовних тонкощів, подолання суржикових елементів, збагачення словника тощо. У підручник інтегровано матеріали мережі Інтернет з експрес-уроками, які сприятимуть розвитку мовної компетентності учнів.

Для учнів, учителів, методистів, батьків.

Переглянути підручник

«Родзинки» цього підручника:

Вивчення будь-якої теми починається з вправи для спостереження, що має мотиваційний характер.

Теоретичні відомості викладено лаконічно й доступно; ілюстративна база до правил – це мінімальний контекст, достатній для виявлення мовного факту чи явища, який вивчають на уроці.

У теоретичній частині більшості параграфів використано таблиці, у яких систематизовано знання, набуті в попередніх класах.

70−80 % дидактичного матеріалу – про сучасні реалії.

Уперше до шкільного підручника системно й широко введено тестові завдання – по 10 завдань у форматі тесту ЗНО для кожного уроку (усього в підручнику – понад 400 тестових завдань).

До кожного уроку введено завдання, яке передбачає використання інтернет-ресурсу (рубрики YouTube, Google).

У підручнику відсутня наскрізна нумерація вправ. Відповідно до європейської моделі номер вправи означає певний тип завдання.

Незвичний формат підручника дає можливість повноцінно використовувати таблиці, фотоматеріали, репродукції та інші види наочності.

Використані ілюстрації сприятимуть руйнуванню стереотипу, що українська мова – це лише мова минулого, фольклору й сільських пейзажів.

«Мова – втiлення думки. Що багатша думка, то багатша мова. Любiмо ïï, вивчаймо ïï, розвиваймо ïï! Борiмося за красу мови, за правильнiсть мови, за приступнiсть мови, за багатство мови»

(Максим Рильський)

Разом із підручником О. Авраменка «Українська мова 10 кл.»
вас можуть зацікавити

Українська мова.
Збірник диктантів
5-7 класи

Авраменко О. М.

Українська мова
8 клас

Авраменко О. М., Борисюк Т. В., Почтаренко О. М.

Українська мова
9 клас

Авраменко О. М.

Українська мова.
Збірник диктантів
9 клас

Авраменко О. М.